הצהרת נגישות

© כל הזכויות שמורות 2018

הצטרפו לעמותת האוהדים
על העמותה

  • מועדון הכדורסל
  • עמותת “הפועל חיפה – לב אדום”
  • דבר יושב הראש
  • הצטרפות לעמותה
  • אישור מנהל תקין
  • תקנון העמותה
  • הוועד המנהל

מועדון הכדורסל הפועל חיפה

מועדון הכדורסל הפועל חיפה ידע עליות ומורדות לאורך שנות קיומו.

המועדון, אח צעיר לקבוצת הכדורגל מבית הפועל אשר נוסדה כבר ב 1924 החל דרכו בליגת הכדורסל הבכירה בשנת 1954 וביסס מעמדו בליגה זאת כאשר בעונות 1961/1962 ו-1964/1965 אף סיים בסגנות הליגה.
בעונת 1971/2 חווה המועדון את המשבר הראשון עת ירד בסיומה אל ליגת המשנה, אולם בסיומה של עונה אחת בלבד הצליח לשוב אל הליגה הבכירה ולהיות חלק ממנה עד לסיום עונת 1989/90.

בשנים אלו שיחק המועדון באופן קבוע בצמרת הליגה הבכירה ואף השתתף כנציג ישראל בגביע קוראץ’.

בעונת 1990/91 חווה המועדון את משברו השני את לא פתח את העונה עקב בעיות כלכליות, וכתוצאה מכך נשר אל הליגה השנייה. בעונת 1991/2 חידש המועדון את פעילותו במסגרת הליגה השנייה, אולם עונה זאת היתה המשך ישיר למשבר של העונה שקדמה לה והמועדון ירד לראשונה בתולדותיו אל הליגה השלישית.

עונות 1992/3 ו – 1993/4 סימנו שינוי מגמה עת המועדון הצליח לעלות שתי ליגות ברציפות ובתום ארבע שנות היעדרות לשוב אל הליגה הבכירה כראוי לו! אולם הנדנה לא פסקה ובתום עונה אחת שב המועדון אל הליגה השנייה בה שיחק ארבע שנים ברציפות.

בתום עונת 1998/1999 סיים המועדון במקום הראשון בליגה הלאומית וזכה לשוב אל הליגה הבכירה. באותה העונה הגיע המועדון למעמד חצי גמר גביע המדינה, אולם הפסד למועדון הפועל ירושלים מנע את עלייתו למעמד הגמר.

בשנת 2000 עובר המועדון איחוד לראשונה בתולדותיו עת התמזג עם הפועל נשר ועבר לשחק בעיר נשר.
מיזוג זה היה תוצר של התנגדות ראשי המועדון להתמזג עם היריבה העירונית לכדי קבוצה בשם מ.כ. חיפה – מהלך אותו הוביל ראש העיר דאז עמרם מצנע.

בסיומה של עונה זו סיים המועדון במקום השלישי בליגה הסדירה, אולם על אך יתרון ביתיות לו זכה בתוצאה ממיקומו זה נחל המועדון הפסד בסדרת רבע הגמר לעירוני רמת גן.

בעונת 2001/2 סיים המועדון במקום ה 13 ונפרד מהליגה הבכירה. בעונה שלאחריה התאחד המועדון עם קבוצת רמת השרון – איחוד שהוביל לניתוק הקהל מהמועדון והיווה עבור רבים סימן לאבדן הדרך.

בעונת 2006/07 קיווה המועדון להשיב ימיו כקדם והחל מסע מהיר מהליגה הנמוכה ביותר (ליגה ב’) ועד לליגה השנייה (הלאומית)וזאת תוך השלמת שלוש עליות ליגה רצופות.

בעונת 2009/10 סיימה הקבוצה במקום הרביעי בליגה הלאומית והפסידה 2-0 ברבע גמר הפלייאוף לקבוצת מכבי אשדוד. ובסיום אותה עונה התפרקה הקבוצה מסיבות תקציביות, כשכל המאמצים להשיג ספונסר עלו בתוהו.

התפרקות הקבוצה בשנת 2010 הובילה את האוהדים להבנה כי ללא מעורבותם האישית בניהול והובלת הקבוצה, תוך תלות מתמדת בבעל ממון זה או אחר תוביל בסופו של יום להיעלמותו של המועדון ממפת הכדורסל.

הבנה זאת הובילה להקמת עמותת האוהדים “הפועל חיפה כדורסל – לב אדום” ולהקמת המועדון מחדש ורישומו לקראת עונת המשחקים 2011/12 בליגה ב’ מחוז זבולון.

ב 17/10/2011 פתחה מועדון האוהדים את דרכו הספורטיבית הארוכה אל מקומו הטבעי בניצחון 96:91 על הפועל זבולון יגור. בסיומה של עונה זאת עלה המועדון מליגה ב’ אל ליגה א’.

בעונת המשחקים 2012/2013 שיחקה הקבוצה בליגה א’ מחוז שרון. הקבוצה סיימה במקום השלישי במאזן ניצחונות 18-4, כאשר 2 הפסדים להפועל מגידו משאירים את הקבוצה בליגה א’.

בעונת 2013/2014 הועבר המועדון למחוז צפון ואולמו הביתי עבר להיות אולם קרית אליעזר.

במהלך העונה זאת בה חווה המועדון מספר הפסדים שבעיני הנהלת הקבוצה היו בלתי מחויבי המציאות ואיימו על סיכויי עליית המועדון לליגה הארצית הוחלט על סיום תפקידו של ליאור אמישה כמאמן הקבוצה, אשר הוחלף על ידי שקד שוהם אשר תפקד כמאמן/ שחקן. בסיומה של העונה הסדירה סיימה הקבוצה במקום השני (סגנית לעכו) במאזן של 19 ניצחונות ו-3 הפסדים ונגזר עליה להתמודד במשחקי פלייאוף על הכרטיס לליגה הארצית. במשחקי הפליאוף גבר המועדון על יריבותיו (מכבי יאיר רעננה והפועל מגידו) ועלה לליגה הארצית.

בעונת המשחקים 2014/15 שובת המועדון למחוז צפון של הליגה הארצית להתמודדות אל מול הפועל ר”ג/ גבעתיים והפועל עכו על הכרטיס לליגה הלאומית.
לשם התמודדות עם המשימה שב אל תפקיד המאמן יוסי שוורץ ונבנה סגל ראוי.

עונה זו התאפיינה בשילוב של קושי מנטלי (אשר הוביל לשלושה הפסדי באזר לא מחויבי המציאות בתחילת העונה ולמשבר אמון שהוביל להחלפת המאמן יוסי שוורץ בשקד שוהם ששוב נקרא אל הדגל כמאמן שחקן) חוסר מזל ופציעות מרובות עד למצב בו במשחקי הסיום עמדו לרשות המועדון רק 7 מתוך 13 שחקני הסגל. ברוח קרב ונחישות ובמזל של מחזורי סיום הצליח המועדון לסיים במקום השני, אולם מקום זה היווה “פרס ניחומים” והותיר את המועדון בליגה הארצית.

בעונת המשחקים 2015/16 עלתה הפועל חיפה מליגת ארצית מחוז צפון אל עבר הליגה הלאומית,מאמנה של הקבוצה הוסיף להיות שקד שהם. את הסיבוב הראשון סיימה הקבוצה ללא הפסד אחד. בהמשך הפועל הפסידה בליגה הסדירה במשחקי החוץ בכפר יונה ובעמק יזרעאל, אך למרות כך סיימה במקום הראשון. לאחר סיום הליגה הסדירה נערכו משחקיי הפלייאוף. הקבוצה שובצה בחצי הגמר מול הפועל עכו וניצחה בשני המשחקים. כך קרה גם מול עמק יזרעאל. ולבסוף-הפועל עלתה ליגה. עונה זו תיזכר כעונה בה היה תענוג לראות את הפועל משחקת ביחד,מגובשת ונלחמת למען המטרה. עליית ליגה והחזרת האימפריה לרוממה.

בעונה 2016/17 הפועל חיפה עתידה לשחק בליגה הלאומית. חלק מסגל השחקנים של עונת 2015/16 צפוי להמשיך גם בעונה זו וכך גם העומד על הקווים – שקד שהם.

logo

השאר פרטים ונחזור אליך